Výsledky - běh Zlatá stezka 2024

Tabulka výsledků

Zpráva o letošním běhu Zlatá stezka

Běh se konal jako obvykle první srpnovou sobotu, čili 3. 8. 2024. Startovalo se, také jako obvykle, ve 12 hod. Počasí běhu přálo, většinou svítilo slunce, občas se vyskytla krátká přeháňka a teplota byla tak akorát. Takové trochu aprílové počasí. Odstartovalo 69 závodníků, doběhli všichni. Účast byla skutečně mezinárodní, protože 31 startujících byla z Německa, převážně z klubu Laufwölfe Fürsteneck.

Traťový rekord loňského vítěze Daniela Götze z LG Passau 51:38 min. letos nepadl, absolutní vítěz doběhl letos v čase 57:35 min. A pouze první tři závodníci měli čas pod hodinu, loni jich bylo sedm. Nicméně celkově byla úroveň vyrovnaná, v průměru byly časy lepší než loni. .

Závodu se tentokrát nezúčastnili žádní pejskové, jako to bylo v roce 2019 – tak snad příště…

Na stránkách www.behzlatastezka a na stránkách obce Stožec jsou vyvěšeny výsledky, a kdo si o ně napíše, pošlu mu je na jeho mailovou adresu.

A na závěr jménem svým i jménem obce Stožec děkuji všem za účast a za diváckou podporu, doufám, že se všem závod líbil a srdečně všechny zveme i na příští ročník, který se bude konat tradičně první srpnovou sobotu 2025.

Jan Tuláček + obec Stožec

FOTODOKUMENTACE

Při letošním běhu jsme bohužel nestihli pořídit žádnou fotodokumentaci. Naštěstí  fotografovali běžci z klubu Laufwölfe Fürsteneck, od nichž jsme dostali několik záběrů z cíle, kde pózují všichni startující z tohoto klubu a potom pár fotek z vyhlašování výsledků, kde je zachycen starosta obce Stožec a část mé maličkosti. Tak aspoň něco. A kdyby náhodou někdo z vás, kdo jste také startovali, nějaké fotografie měli, pošlete mi je, a umístíme je na web.