BĚŽECKÝ ZÁVOD
ZLATÁ STEZKA
Zpráva ze 12. ročníku
Zpráva ze 12. ročníku

Ročník 2016

Letošní ročník běhu Zlatá stezka se konal, jako tradičně, první sobotu v srpnu, tedy 6. srpna. Po pátečním dešti a zimě nastalo správné běžecké počasí, ani zima, ani horko, občas zataženo, občas modrá obloha,  mírný větřík a přiměřená vlhkost vzduchu. Na startu se sešlo 49 běžců a běžkyň a povel ke startu padl krátce po dvanácté hodině.  Traťový rekord sice nepadl, ale první dva závodníci, René Bouzek a Zdeněk Konárek, běželi pod  hodinu, což je na této trati slušný výkon. Bylo to lepší než v loňském roce, ale horší než v roce 2014, kdy běželi pod hodinu čtyři běžci a traťový rekord z tohoto roku, který drží výkonem  54:44 min. Jiří Csirik, vydržel. V ženských kategoriích byl výsledek těsnější, letošní vítězka Tereza Chlupová s časem 1:00:31 hod. zaostala za traťovým rekordem Kamily Gregorové (1:00:18 hod.) o pouhých 13 vteřin.
Než došlo k vyhlášení vítězů, chvíli to trvalo, nicméně pořadatelé děkují startujícím za trpělivost, pokusíme se příště prezentaci dělat rovnou do počítače, tím by se to asi urychlilo.
Přikládáme pár fotografií a video, které pořídil závodník Tomáš Chlup svojí kamerou – čelovkou.  Jestli někdo má nějaké fotografie ze závodu a od cíle, budeme rádi, když nám je pošle, umístíme je také na stránky.
Takže děkujeme za účast, děkujeme obci Stožec a všem sponzorům  a těšíme se na další ročník, který bude zase první srpnovou sobotu roku 2017.

Jan Tuláček                           Miloš Škorpil                               Drahomíra Stanžovská,    
                                                                                                    starostka obce Stožec