BĚŽECKÝ ZÁVOD
ZLATÁ STEZKA
ZPRÁVA Z 15. ROČNÍKU
ZPRÁVA Z 15. ROČNÍKU

Běh se konal jako obvykle první srpnovou sobotu, čili 3. 8. 2019. Startovalo se, také jako obvykle, ve 12 hod. Rekordní byla počet startujících, sešlo se totiž 113 závodníků, což znamená dvojnásobek dosavadní největší účasti.   A absolutní vítěz Jan Kreisinger překonal dosavadní traťový rekord Jiřího Csirika 54:44 min. z roku 2014 o více než dvě minuty.

  Počasí bylo pro běh docela dobré, teplota kolem 20 stupňů a přiměřené vlhko. Během závodu párkrát sprchlo. Nejhorší to bylo v cíli. Když dobíhal 60. závodník, strhla se intenzívní sprška a zapisovateli časů to bohužel namočilo papíry, takže jsme posléze nepřečetli dvě rozpitá startovní čísla a  ve výsledkové listině jsou závodníci na 62. a 70. místě neidentifikováni. Pokud se někdo ze zúčastněných pozná podle času, prosím, aby se ozval, do tabulky to doplníme.

   Závodu se zúčastnili také dva psi, jeden z nich se přihlásil i o startovní číslo, které jsme mu vydali a on s ním doběhl do cíle. Protože jsme ale neměli vypsanou kategorii psů, nevyhlásili jsme pořadí.

   Vzhledem k počtu startujících jsme nestihli fotodokumentaci, ale když nějaké fotky dodatečně seženeme od diváků, dáme je  na  stránky.  

   Kdo bude mít k výsledkům nějakou připomínku, dejte nám, prosím, vědět, uděláme opravu.

A na závěr jménem svým i jménem obce Stožec děkuji všem za účast a za diváckou podporu, doufám, že se všem závod líbil a srdečně všechny zveme i na příští ročník, který se bude konat tradičně první srpnovou sobotu.

 

Jan Tuláček