BĚŽECKÝ ZÁVOD
ZLATÁ STEZKA
14. Ročník 2018
14. Ročník 2018

V sobotu 4. srpna 2018 byl krátce po poledni odstartován 14. ročník běhu Zlatá stezka. Vyběhlo 58 závodnic a závodníků, z toho 23 jich dorazilo z Německa. Měli jsme štěstí na počasí, protože i když snad v celé Evropě panovala vedra přes 30 C, a ve Stožci bylo také dost horko, krátce před startem se obloha zatáhla a teplota klesla na přijatelnou úroveň. Asi 1, 5 km po startu začalo pršet, ale naštěstí to nebyla žádná průtrž mračen ani krupobití a po celkem krátké době zase pršet přestalo.

   Trať byla stejná jako vloni, na  seběhu po louce  od rozcestí Spálenec k německé hranici (žlutá značka) byl ale vysekán  široký pruh, takže tento úsek už nebyl nijak zvlášť obtížný.

   Občerstvovací stanice byly dvě, vedle původní, tradičně umístěné na rozcestí hned nad Novým údolím přibyla ještě jedna v Haidmühle.

   Díky péči paní starostky Stožce  byla rozcestí na trati obsazena dobrovolnými hasiči, na německé straně to byl sbor z Haidmühle.  Tady opět musím vyzdvihnout akceschopnost paní starostky, která se domluvila se svojí kolegyní, starostkou obce Haidmühle.

   Traťový rekord sice nepadl, ale časy byly výborné, prvních osm závodníků běželo pod hodinu, což je fakt skvělé.

   Budeme rádi, když nám pošlete svoje dojmy a připomínky, a také fotografie, zveřejníme je na našem webu www.behzlatastezka.cz.

   Děkuji tedy za pořadatele všem startujícím za prima výkony a pohodovou atmosféru.

                        Jan Tuláček