BĚŽECKÝ ZÁVOD
ZLATÁ STEZKA
Výsledková listina 2016
Výsledková listina 2016

Zlatá stezka 2016 - 12.ročník - 6.8.2016

Absolutní pořadí muži a ženy

  • 1. René Bouzek   58:06 min.
  • 2.  Zdeněk Konárek   59:25 min.
  • 3. Martin Fürbach    1:00:17 hod.
  • 4. Dan Jackwerth   1:00:23 hod.
  • 5. Martin Hrubý   1:00:29 hod.
  • 6. Tereza Chlupová   1:00:31 hod.
  • 7. Tomáš Chlup   1:03:04 hod.
  • 8. Tomáš Michalko   1:03:21 hod.
  • 9. Jaroslav Pudil   1:04:47 hod.
  • 10. Zdeněk Kůzl   1:05:15 hod.
  • 11. – 12. Kamil Jeneš   1:06:30 hod.
  • 11. – 12. Karolina Kohoutková   1:06:30 hod.
  • 13. František Círal   1:07:47 hod.
  • 14. Rostislav Jokl   1:08:03 hod.
  • 15. Václav Valíček   1:08:28 hod.
  • 16. Vít Kocourek   1:09:06 hod.
  • 17. Petr Buchlovský   1:09:35 hod.
  • 18. Radim Šupka   1:10:03 hod.
  • 19. Miloslav Brabec   1:11:51 hod.
  • 20. Gabriela Tomašová   1:12:25 hod.
  • 21. František Čapek   1:13:40 hod.
  • 22. Jan Jelínek   1:13:50 hod.
  • 23. Václav Svoboda   1:14:02 hod.
  • 24. Jiří Vejvoda   1:15:23 hod.
  • 25. Drahomír Trnka   1:15:26 hod.
  • 26. Božena Hronová   1:15:26 hod.
  • 27. Marek Vejsada   1:16:24 hod.
  • 28. Jindřich Hájek   1:16:27 hod.
  • 29. Kamil Štěpán   1:16:46 hod.
  • 30. Pavel Brož   1:19:26 hod.
  • 31. Lucie Blažková   1:19:30 hod.
  • 32. Petr Chlup   1:20:21 hod.
  • 33. Daniela Šupková   1:20:56 hod.
  • 34. Silvie Bláhová   1:21:05 hod.
  • 35. Simona Bouzková   1:21:19 hod.
  • 36. Martin Gazda   1:24:31 hod.
  • 37. Jitka Brožová   1:24:45 hod.
  • 38. Pavla Vařáková   1:26:35 hod.
  • 39. Michala Králíčková   1:28:17 hod.
  • 40. Radomír Dolejš   1:29:57 hod.
  • 41. Markéta Vejvodová   1:30:31 hod.
  • 42. Helena Zemková   1:31:37 hod.
  • 43. Jitka Dolejšová   1:34:55 hod.
  • 44. Pavel Fošum   1:38:55 hod.
  • 45.-46. Michal Fošum   1:41:12 hod.
  • 45.-46. Patricia Sauerová   1:41:12 hod.
  • 47. Martina Bumbová   1:41:58 hod
  • 48. Libor Dražan   1:44:29 hod.

Absolutní pořadí muži

  • 1. René Bouzek   58:06 min.
  • 2.  Zdeněk Konárek   59:25 min.
  • 3. Martin Fürbach    1:00:17 hod.
  • 4. Dan Jackwerth   1:00:23 hod.
  • 5. Martin Hrubý   1:00:29 hod.
  • 6. Tomáš Chlup   1:03:04 hod.
  • 7. Tomáš Michalko   1:03:21 hod.
  • 8. Jaroslav Pudil   1:04:47 hod.
  • 9. Zdeněk Kůzl   1:05:15 hod.
  • 10. Kamil Jeneš   1:06:30 hod.
  • 11. František Círal   1:07:47 hod.
  • 12. Rostislav Jokl   1:08:03 hod.
  • 13. Václav Valíček   1:08:28 hod.
  • 14. Vít Kocourek   1:09:06 hod.
  • 15. Petr Buchlovský   1:09:35 hod.
  • 16. Radim Šupka   1:10:03 hod.
  • 17. Miloslav Brabec   1:11:51 hod.
  • 18. František Čapek   1:13:40 hod.
  • 19. Jan Jelínek   1:13:50 hod.
  • 20. Václav Svoboda   1:14:02 hod.
  • 21. Jiří Vejvoda   1:15:23 hod.
  • 22. Drahomír Trnka   1:15:26 hod.
  • 23. Marek Vejsada   1:16:24 hod.
  • 24. Jindřich Hájek   1:16:27 hod.
  • 25. Kamil Štěpán   1:16:46 hod.
  • 26. Pavel Brož   1:19:26 hod.
  • 27. Petr Chlup   1:20:21 hod.
  • 28. Martin Gazda   1:24:31 hod.
  • 29. Radomír Dolejš   1:29:57 hod.
  • 30. Pavel Fošum   1:38:55 hod.
  • 31. Michal Fošum   1:41:12 hod.
  • 32. Libor Dražan   1:44:29 hod.

Absolutní pořadí ženy

  • 1. Tereza Chlupová   1:00:31 hod.
  • 2. Karolina Kohoutková   1:06:30 hod.
  • 3. Gabriela Tomašová   1:12:25 hod.
  • 4. Božena Hronová   1:15:26 hod.
  • 5. Lucie Blažková   1:19:30 hod.
  • 6. Daniela Šupková   1:20:56 hod.
  • 7. Silvie Bláhová   1:21:05 hod.
  • 8. Simona Bouzková   1:21:19 hod.
  • 9. Jitka Brožová   1:24:45 hod.
  • 10. Pavla Vařáková   1:26:35 hod.
  • 11. Michala Králíčková   1:28:17 hod.
  • 12. Markéta Vejvodová   1:30:31 hod.
  • 13. Helena Zemková   1:31:37 hod.
  • 14. Jitka Dolejšová   1:34:55 hod.
  • 15. Patricia Sauerová   1:41:12 hod.
  • 16. Martina Bumbová   1:41:58 hod.

Kategorie M1 (muži do 39 let –  ročník  1977 a mladší )

  • 1. Zdeněk Konárek   59:25 min.
  • 2. Dan Jackwerth   1:00:23 hod.
  • 3. Tomáš Chlup   1:03:04 hod.
  • 4. Tomáš Michalko   1:03:21 hod.
  • 5. Zdeněk Kůzl   1:05:15 hod.
  • 6. Kamil Jeneš   1:06:30 hod.
  • 7. František Čapek   1:13:40 hod.
  • 8. Jan Jelínek   1:13:50 hod.
  • 9. Pavel Brož   1:19:26 hod.
  • 10. Pavel Fošum   1:38:55 hod.
  • 11. Michal Fošum   1:41:12 hod.

 Kategorie M2 (muži 40 - 49 let – ročník 1967 -  1976)

  • 1. René Bouzek   58:06 min.
  • 2. Martin Fürbach    1:00:17 hod.
  • 3. Martin Hrubý   1:00:29 hod.
  • 4. František Círal   1:07:47 hod.
  • 5. Rostislav Jokl   1:08:03 hod.
  • 6. Vít Kocourek   1:09:06 hod.
  • 7. Petr Buchlovský   1:09:35 hod.
  • 8. Radim Šupka   1:10:03 hod.
  • 9. Jiří Vejvoda   1:15:23 hod.
  • 10. Marek Vejsada   1:16:24 hod.
  • 11. Drahomír Trnka   1:15:26 hod.
  • 12. Kamil Štěpán   1:16:46 hod.
  • 13. Martin Gazda   1:24:31 hod.

 Kategorie M3 (muži 50 - 59 let – ročník 1957 – 1966)

  • 1. Jaroslav Pudil   1:04:47 hod.
  • 2. Jindřich Hájek   1:16:27 hod.
  • 3. Petr Chlup   1:20:21 hod.
  • 4. Radomír Dolejš   1:29:57 hod.
  • 5. Libor Dražan   1:44:29 hod.

Kategorie M4 (muži nad 60 let – ročník 1956 a starší)

  • 1. Václav Valíček   1:08:28 hod.
  • 2. Miloslav Brabec   1:11:51 hod.
  • 3. Václav Svoboda   1:14:02 hod.

 kategorie Ž1 (ženy do 39 let – ročník 1977 a mladší)

  • 1. Tereza Chlupová   1:00:31 hod.
  • 2. Karolina Kohoutková   1:06:30 hod.
  • 3. Daniela Šupková   1:20:56 hod.
  • 4. Silvie Bláhová   1:21:05 hod.
  • 5. Jitka Brožová   1:24:45 hod.
  • 6. Michala Králíčková   1:28:17 hod.
  • 7. Patricia Sauerová   1:41:12 hod.

 Kategorie Ž2 (ženy 40 – 49 let – ročník 1967 – 1976)

  • 1. Gabriela Tomašová   1:12:25 hod.
  • 2. Lucie Blažková   1:19:30 hod.
  • 3. Simona Bouzková   1:21:19 hod.
  • 4. Pavla Vařáková   1:26:35 hod.
  • 5. Markéta Vejvodová   1:30:31 hod.
  • 6. Helena Zemková   1:31:37 hod.
  • 7. Martina Bumbová   1:41:58 hod.

 Kategorie Ž3 (ženy 50 – 59 let – ročník 1957 – 1966)

  •  1. Jitka Dolejšová   1:34:55 hod.

 KategorieŽ4 (ženy nad 60 let – ročník 1956 a starší)

  •  1. Božena Hronová   1:15:26 hod.

 

Letošní ročník běhu Zlatá stezka se konal, jako tradičně, první sobotu v srpnu, tedy 6. srpna. Po pátečním dešti a zimě nastalo správné běžecké počasí, ani zima, ani horko, občas zataženo, občas modrá obloha,  mírný větřík a přiměřená vlhkost vzduchu. Na startu se sešlo 49 běžců a běžkyň a povel ke startu padl krátce po dvanácté hodině.  Traťový rekord sice nepadl, ale první dva závodníci, René Bouzek a Zdeněk Konárek, běželi pod  hodinu, což je na této trati slušný výkon. Bylo to lepší než v loňském roce, ale horší než v roce 2014, kdy běželi pod hodinu čtyři běžci a traťový rekord z tohoto roku, který drží výkonem  54:44 min. Jiří Csirik, vydržel. V ženských kategoriích byl výsledek těsnější, letošní vítězka Tereza Chlupová s časem 1:00:31 hod. zaostala za traťovým rekordem Kamily Gregorové (1:00:18 hod.) o pouhých 13 vteřin.
Než došlo k vyhlášení vítězů, chvíli to trvalo, nicméně pořadatelé děkují startujícím za trpělivost, pokusíme se příště prezentaci dělat rovnou do počítače, tím by se to asi urychlilo.
Přikládáme pár fotografií a video, které pořídil závodník Tomáš Chlup svojí kamerou – čelovkou.  Jestli někdo má nějaké fotografie ze závodu a od cíle, budeme rádi, když nám je pošle, umístíme je také na stránky.
Takže děkujeme za účast, děkujeme obci Stožec a všem sponzorům  a těšíme se na další ročník, který bude zase první srpnovou sobotu roku 2017.

Jan Tuláček                           Miloš Škorpil                               Drahomíra Stanžovská,   
                                                                                             starostka obce Stožec


POZOR, důležité: Pořadatelé se omlouvají, že při doběhu nezaznamenali dva závodníky, a sice Drahomíra Trnku a Patrika Podskalského.  Prosíme tyto závodníky, aby se ozvali mailem či telefonicky Janu Tuláčkovi (mail: veteran@tulacek.cz. tel. 603515819), abychom je mohli dodatečně uvést do výsledkové listiny.

 

Datum: sobota 5. srpna 2017
Délka trati: 15 km
Místo konání: obec Stožec (okres Prachatice), kraj Jihočeský
Počet účastníků v minulém ročníku (2015): 48

Datum: Samstag der 05.08.2017
Streckenlänge: 15km
Veranstaltungsort: Gemeinde Stožec ( Landkreis Prachatice),
Bezirk Südböhmen
Teilnehmerzehr im Jahr 2015: 48

Prezentace: od 10 hod. na Obecním úřadu Stožec
Startovné: 60 Kč
Start: ve 12 hodin v obci Stožec před obecním úřadem
(788 m.n.m.), cíl tamtéž

Doprava: autem buď od Vimperka přes Lenoru nebo od
Prachatic přes Volary, mezi Volary a Lenorou odbočka na
Soumarský most a Stožec, vlakem přes Volary (od Prachatic)
nebo Novou Pec (od Českých Budějovic) do stanice Stožec

 

 

Jan Tuláček, tel. 603515819, mail: veteran@tulacek.cz
obec Stožec, tel. 388335162, mail: starosta@stozec.cz
Miloš Škorpil, www.bezeckaskola.cz
Webové stránky: www.behzlatastezka.cz

Kategorie muži do 39 let
Kategorie muži veteráni 40 – 49
Kategorie muži veteráni 50 – 59
Kategorie muži veteráni nad 60

 

 

Kategorie ženy do 39 let
Kategorie ženy veteránky 40 – 49
Kategorie ženy veteránky 50 – 59
Kategorie ženy veteránky nad 60

Výsledky se vyhlašují podle kategorií. Ceny finanční a věcné
podle možností pořadatelů a sponzorů. Vítězové kategorií obdrží
finanční cenu, první tři tričko s logem závodu (to si může
zakoupit každý účastník za cenu 200 Kč).

 

 

Možnost přespání v ubytovně Obecního úřadu, případně v některém penzionu v obci.
Nejlepší je předem se objednat.